velayat
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نقد اهل سنت

نقد اهل سنت Empty نقد اهل سنت

پست  Covered Diamond الأربعاء مارس 03, 2010 2:17 pm

[i]با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزيز
در اين قسمت مي خواهم به اهل سنت با استفاده از منابع خودشان انتقادهايي بكنم . چيزهايي كه خلاف قرآن ، منطق و فطرت و حتي كتاب هاي ديگر خودشان است

اما تمام اختلافات اگر نگوييم پيش از شهادت پيامبر هم وجود داشت ، از روزي علنا به نمايش گذارده شد كه آن سقيفه ي شوم با نام دموكراسي به كام ديكتاتورها رقم خورد و حق را سر بريدند . اما كساني كه عقيده دارند كه سقيفه بر پايه ي دموكراسي برپا شد مي خواهم از كتاب هاي معتبر خودشان سوال كنم كه با گفته ي اينها متناقض است ....

....................... داستان سقيفه از زبان عمر ابن خطاب ..................................

سر و صدا زياد شد و من ترسيدم كه اختلاف كنند لذا فورا گفتم : ابوبكر دستت را به من بده و من با او بيعت كردم و مهاجرين و انصار نيز بيعت كردند ( همه ي مورخين نقل كردند از مهاجرين بيش از 4 نفرنبودند اين گفته ي او معارض است با سخن خودش كه مي گويد علي و زبير و هركه با آنها بودند با ما مخالفت كردند صحيح بخاري جلد 8 صفحه ي 210 )

آنجا بود كه عليه سعد ابن عباده شوريديم و به او پريديم كه يكي از مخالفان گفت :‌سعد را كشتيد . من گفتم خدا او را بكشد
ما به خدا تا آن روز هيچ امري را سخت تر از بيعت با ابوبكر نديديم ترسيديم اگر آن جمع متفرق شوند و پس از ما بروند و با ديگري بيعت كنند و آن وقت مجبور شويم با كسي بيعت كنيم كه نمي خواهيم . پس اگر كسي بدون مشورت با مسلمانان با ديگري بيعت كند نه آنكس و نه آن كه مورد بيعت قرار گرفته پيروي مي شوند زيرا ممكن است هردو به قتل برسند
صحيح بخاري جلد 8 صفحه ي 209

بيعت با ابوبكر امري شتاب زده بود كه خدا ما را از شر آن حفظ كرد
صحيح بخاري ج 8 صفحه 208

ابوبكر : ................. هرچه گفتم در خور شما اصحاب بود و مساله ي جانشيني جز براي اين قبيله از قريش شايسته نمي باشد
صحيح مسلم باب وصيت و بخاري ج 8 ص 211

ببينيد كه حتي خود ابوبكر نظر به شورا نداشته و مي داند كه بايد خلافت به قريش برسد

اين مطلب آخرين بار توسط Covered Diamond در الإثنين مارس 08, 2010 2:39 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.

Covered Diamond
Admin

تعداد پستها : 9
آدرس پستي : ein_mahboob@yahoo.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نقد اهل سنت Empty چرا مناظره و مباحثه .................. چرا وحدت پيش نگيريم ؟؟؟؟

پست  Covered Diamond الخميس مارس 04, 2010 5:33 pm

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven سلام خدمت همه ي دوستان عزيز و با عرض تبريك هفته ي وحدت Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

متناسب با اين عيد فرخنده مي خواهم مساله ي مهمي را مطرح كنم . مساله اي كه شايد ذهن مسلمانان زيادي را به خود مشغول كرده .

عده اي از مسلمانان عقيده دارند در دوراني كه دشمنان اسلام شمشير برهنه كردند و از طريق جنگ نرم افزاري و يا جنگ رو در رو اسلام را نشانه رفتند آيا بهتر اين نيست كه ما اتحاد را حفظ كنيم و اين قدر در مذاهب نگرديم ؟ Exclamation Question

جواب اينكه اتحاد مسلمانان به اين معني نيست كه كسي از حق مسلم خود كوتاه بيايد بلكه بدين معني است كه وجوه مشترك خود را در مقابل دشمن پررنگ كنيم و موضع ديني بگيريم و دينمان را در خطر ببينيم . يعني آن جا كه سخن از اسلام به ميان مي آيد ديگر نگوييم چرا به مسلمانان افغانستان كمك كنيم در حالي كه اكثر آنان سني مذهب هستند . يعني در جامعه اي كه منافقان در گوشه و كنار قصد تفرقه افكني دارند فرصت به دستشان ندهيم و مقدسات يكديگر را پامال نكنيم . يعني خارج از حضور بيگانه دو گروه بيايند و با هم مذاكره ي برادرانه كنند. اختلاف بين مذاهب مانند اختلاف چند برادر است . نبايد گذاشت بيگانه در آن دخالت كند .

اما خيلي از افراد با اساس جست جو در مذاهب مخالفند و مي گويند خدا به القاب و نام ها كاري ندارد . خدا به اين كاري ندارد كه تو دست بسته نماز بخواني يا دست كنار بدن . بر مهر سجده كني يا بر فرش . بلكه بايد روح نماز را زنده كرد و با اشتغالات فكري در حين نماز مبارزه نمود . Question Exclamation

دوست من ، اگر يك مسيحي چنين چيزي به شما بگويد به او چه پاسخي مي دهيد ؟ آيا واقعا يك مسيحي كه به تمام احكام دين خود عمل مي كند اما اسلام را نمي پذيرد از او پذيرفته است ؟

وَمَن يَبْتَغِ غَيْرَ الإِسْلاَمِ دِينًا فَلَن يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ
آل عمران 85

يعني هركس كه به جز اسلام ديني را برگزيند از او پذيرفته نيست . حتي اگر به همان مسيحيت خود درست عمل كند . ((( بلكه يك مسيحي واقعي اگر در كتاب خود با دقت انديشه كند پي به اسلام خواهد برد . انشا الله در بخش مسيحيت به طور كامل اين مساله را باز خواهم كرد )))

البته اين كه آيا عاقبت به بهشت خواهد رفت يا جهنم بحث مفصلي دارد كه شما را دعوت مي كنم به خواندن كتابي از امام خميني رحمه الله عليه با نام عدل الهي بخش اعمال غير مسلمانان . همان طور كه در قرآن آورده شده كه ديني جز اسلام قابل قبول نيست در احاديث بسياري از ائمه ي بزرگوار آمده كه پيروي از جز علي ابن ابي طالب پذيرفته نمي باشد .

امام باقر (ع ) : بنی الاسلام علی خمس : الصلوة و الزکوة و الصوم و الحج و الولایة ‏و لم یناد بشى‏ء ما نودى بالولایة یوم الغدیر امام باقر(ع) فرمود: اسلام بر پنج پایه استوار شده است: نماز، زكات، روزه، حج و ولایت و به هیچ چیز به اندازه
آنچه در روز غدیر به ولایت تاكید شده، ندا نشده است.

پس هم چنان كه اگر يك غير مسلمان با وجود امكان تحقيق اسلام نياورد از او پذيرفته نيست بر هر غير شيعه نيز كه امكان تحقيق و پرسش دارد اما به همان اسلام اكتفا مي كند پذيرفته نيست . ضمن اينكه در احاديث زيادي از اهل سنت و شيعه آمده كه دين اسلام 73 فرقه خواهد شد كه تنها يكي از آن ها فرقه ي ناجيه است و بقيه هلاك خواهند شد . پس مسلما بايد براي همه ي ما مهم باشد كه جزء فرقه ي ناجيه باشيم و اين به دست نخواهد آمد مگر اينكه در فرق و مذاهب جست و جو كنيم .

امت من 73 فرقه خواهد شد كه تنها يكي از آنها نجات پيدا خواهد كرد و بقيه در دوزخ خواهند بود
مسند احمد ابن حنبل ج3 ص 120
سنن ترمذي كتاب الايمان
سنن ابن ماجه كتاب الفتن ج 2 حديث 3993

" حس حق خواهي انسان مهم ترين تضمين كننده ي بقاي انسانيت است . پافشاري شگفت انگيز گروه هاي انساني و بسياري از دانشمندان جهان بر مسايلي چون جانشيني پيامبر نشان دهنده ي آن است كه :
1 . انسان در پي اثبات و توجيه باورهاي خويش است و همه ي نيروهاي حياتي را بسيج مي كند تا گذشت قرن ها گرد فراموشي را بر اعتقاد او نپاشد .

2. حق بدان علت كه حق است هرچند جنبه ي اعتقادي نيز نداشته باشد مورد دفاع جدي نوع انسان است . به طوري كه بسياري از متفكران غير مسلمان در موضوع خلافت و بيان حق و شخصيت مردان صحنه ي خلافت ، با انديشه و منطق و استدلال وارد ميدان مطالعه و تحقيق و اظهار نظر شده اند . چنان كه همه ي انسان هاي آگاه هنوز از حكم نادرست عليه سقراط ، گاليله ، و ... تاسف مي خورند .............. كتاب تاريخ تحليلي صدر اسلام
"

Covered Diamond
Admin

نقد اهل سنت Empty تعصب............

پست  Covered Diamond الإثنين مارس 08, 2010 2:38 am

سلام خدمت دوستان گرامي
هر وقت بحث مذاهب اسلامي به خصوص دو مذهب بزرگ تشيع و تسنن به ميان مي آيد يكي از مواردي كه ذكر مي شود مساله ي " تعصب " است
تعصب نسبت به عقايد و افرادي كه به آن ها علاقه داريم . اما آيا تعصب خوب است يا بد ؟
با اندكي جست جو در اينترنت به اين مطالب رسيدم كه خودم با اين نظر ها تا حدودي موافق بودم
وقتي كه حاضر نيستيم از دايره و ديواري كه اطراف خود ترسيم كرده‌ايم خارج شويم و درباره عقايد و باورهاي ديگران نيز تفكر كنيم، اينها جمود و تعصب است كه موجب مي‌شود با اندك كلام و سخن مخالفي، برآشفته شده و به يكباره با طرف مقابل خود وارد مقابله شويم [ندعوك للتسجيل في المنتدى أو التعريف بنفسك لمعاينة هذه الصورة]
بسياري از جنگ‌هاي بشري ناشي از تعصب و جمود است [ندعوك للتسجيل في المنتدى أو التعريف بنفسك لمعاينة هذه الصورة]
اگر حقيقت را تنها نزد خود بدانيم، روي آن تعصب خواهيم داشت و تعصب يعني من هستم و بس و ديگر هيچ‌كس نيست [ندعوك للتسجيل في المنتدى أو التعريف بنفسك لمعاينة هذه الصورة]
ارتباط با اديان و مذاهب مختلف بدون تعصب، سنت و شيوه رسول اكرم(ص) است، پيامبر اكرم، بيش از 100 نامه براي حكومت‌ها، علما، دانشمندان و رهبران اديان مختلف نوشتند و ضمن بيان انديشه اسلامي، آنها را به اسلام فراخواندند. تاريخ بيان مي‌دارد كه برخي از دريافت‌كنندگان نامه رسول‌الله(ص) به مدينه آمدند تا پيامبر را از نزديك ببينند، برخي پاسخ نامه را نوشتند و برخي ديگر اساسا دعوت پيامبر(ص) را رد كردند
دعوت پيامبر كه در مكاتبات آن حضرت وجود دارد، نشان مي‌دهد كه اسلام ديني است كه مي‌خواهد سمينار و كنفرانس برگزار كند تا در آن افراد گردهم جمع شده و نظرات خود را بگويند و در نهايت آنچه وجدان‌‌پسند، عقل پسند و فطرت‌پسند است، پذيرفته شود. [ندعوك للتسجيل في المنتدى أو التعريف بنفسك لمعاينة هذه الصورة]
..... اما نظر خود من .....
تعصب حسي دروني است و علاقه يا اعتماد زياد به شخص يا چيزي . به حدي كه باعث مي شود ما نتوانيم حرفي و عقيده اي خلاف نظر خودمان را قبول كنيم . تعصب يعني گوش هايمان را ببنديم و هيچ حرفي را نشنويم و دهان را باز كنيم تا حرف خود و عقيده ي خود را غالب كنيم .
مسلما چنين چيزي باعث گمراهي انسان مي شود چرا كه دين خدا با منطق و عقل ترويج داده شد و هنوز هم هركسي در سراسر دنيا هر ديني را بخواهد بپذيرد با منطق و عقل آن را قبول ميكند . بالاخص اسلام كه جامع ترين عقايد و اديان است.
اما تعصب بين شيعه و سني امري ست كه باعث سوء استفاده ي دشمن اسلام مي شود . در فضايي آرام و بدون تعصب مي توان نشست و مناظره مذهبي كرد و حقيقت را يافت .
در كتاب هاي اهل سنت كه مي گشتم چيزهايي به چشمم خورد كه خالي از لطف نيست اگر اينجا هم بگذارم
پوشيدن انگشتر در دست راست سنت و سيره ي رسول اكرم است ولي بايد آن را رها كرد چون شيعيان اين را رسم خود قرار دادند
زمخشري كتاب ربيع الابرار
اول كسي كه انگشتر را در دست چپ كرد و با سنت رسول خدا مخالفت نمود معاويه ابن ابوسفيان بود
و از اين جاست كه بعضي فقها نظر دادند بايد بعضي مستحبات را ترك كرد اگر رسم شيعيان شده باشد براي اينكه سني از رافضي ( به معني گمراه است و منظور شيعيان هستند ) شناخته شود . فايده ي اين مستحب اعظم و برتر است تا انگشتر در دست راست كردن
منهاج السنه اين تيميه جلد 2 صفحه 143 باب تشبه به روافض
و اما در مورد پوشيدن عمامه مستحب است آن را از راست انداخته به چپ برگردانيد اما چون شيعيان چنين مي كنند سزاوار است ترك شود
شرح مواهب زرقاني جلد 5 صفحه 13
صحيح بخاري جلد7 صفحه 99 باب ما يجوز من التعصب و الشده لامر الله عز و جل
و اين چنين است كه در علوم فقهي بعد از گذراندن مراحل رجال و درايه و شناختن راوي اگر باز هم به نتيجه اي نرسيدند مي گويند ببينيم اهل سنت چه طور رفتار مي كنند وما خلاف آن را انجام مي دهيم . چون اهل سنت در طول تاريخ مخصوصا در زمان معاويه كه فشار زيادي بر شيعيان بود براي اين كه از شيعيان متمايز شوند بعضي احكام را تغيير دادند . كه وضوي اهل سنت و نوع نماز خواندنشان هم به همين دليل است . كه در پست هاي بعدي بيشتر توضيح خواهم داد

Covered Diamond
Admin

نقد اهل سنت Empty رد: نقد اهل سنت

پست  Covered Diamond الإثنين مارس 08, 2010 2:43 am

چگونه مي توان اختلاف هاي شيعه و سني را از بين برد ؟
[ندعوك للتسجيل في المنتدى أو التعريف بنفسك لمعاينة هذا الرابط]

Covered Diamond
Admin

نقد اهل سنت Empty بدعت ......

پست  Covered Diamond الإثنين مارس 08, 2010 3:01 am

...... اين تنها دو مورد از بدعت هاي اهل سنت.....
يكي از نماز هاي اهل سنت نماز تراويح است كه پيامبر از آن نهي كرده است
بخاري جلد 3 صفحه ي 58
خليفه ي دوم خود گفته است كه خواندن نافله به جماعت بدعت است . در حالي كه همچنان اهل سنت نوافل را به جماعت مي خوانند
صحيح بخاري جلد 7 ص99
صحيح بخاري ج 2 ص252

Covered Diamond
Admin

بازگشت به بالاي صفحه