velayat
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

احاديثي جالب درباره ي امامت در كتب اهل سنت !!!

احاديثي جالب درباره ي امامت در كتب اهل سنت !!! Empty احاديثي جالب درباره ي امامت در كتب اهل سنت !!!

پست  Covered Diamond الإثنين أبريل 19, 2010 1:03 pm

شيعه اعتقاد دارد كه امامت منصبي الهي است . خداوند بندگان خاص خود را ولي و رهبر قرار مي دهد تا جامعه ي انساني را به سوي پيشرفت سوق دهد . اهل سنت اعتقاد دارند كه خلافت و امامت را به كسي منتسب كردند كه بنا به راي مردم انتخاب شده ( كه البته در پست نقد اهل سنت داستان سقيفه از زبان خود عمر نقل شد و ديديم كه برپايي سقيف با آگاهي مردم نبوده و حتي انتخاب و انتصاب ابوبكر نيز )
اما دلايل شيعه بر اينكه امامت منصبي الهي است

بقره 124 واذا بتلي ابراهيم ربه بكلمات فاتمهن قال اني جاعلك للناس اماما قال و من ذريتي قال لاينال عهدالظالمين
نشان مي دهد كه جز بندگان شايسته ي خدا اين پيمان الهي را شامل نمي شوند

انبياء 77 و جعلناهم ائمه يهدون بامرنا و اوحينا اليهم فعل الخيرات و اقام الصلوه و ايتاء الزكاه
سجده24 و جعلناهم ائمه يهدون بامرنا لما صبروا و كانوا باياتنا يوقنون
قصص 5 و نريد ان نمن علي الذين استضعفوا في الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثين
فرقان 72 - 73 - 74 يقولون ربنا هبلنا من ازواجنا و ذرياتنا قره اعين و جعلناللمتقين اماما

[size=18]........ احاديثي جالب درباره ي امامت از كتب اهل سنت !!!!..........

صحيح مسلم ج 3 ص1476 باب الامر بلزوم الجماعه عند ظهورالفتن
((( يكون بعدي ائمه لايهتدون بهداي و لايستنون بسنتي و سيقوم فيهم رجال قلوبهم الشياطين في جثمان انس )))

پيامبر اكرم صلي الله عليه و سلم : پس از من اماماني مي آيند كه به هدايت من مردم را هدايت نمي كنند و از سنتم پيروي نمي كنند و در ميان آنان مردماني بر مي خيزند كه دلهايشان دل هاي شياطين است هرچند در كالبد انسان هايند .

من نمي دانم آيا واقعا برادران اهل سنت اين احاديث را در كتب خودشان نمي بينند و نمي خوانند يا در برابر اينها حرفي براي گفتن دارند ؟!!! Question Exclamation دليل اين همه تعصب و پافشاري بر عقيده ي اشتباه چيست ؟

صحيح مسلم ج 3 ص 1453 باب الناس تبع القريش والخلافه في قريش
((( لايزال الذين قائما حتي تقوم الساعه او يكون عليكم اثناعشر خليفه كلهم من قريش )))

دين همچنان پابرجاست تا قيامت برپا شود و يا اينكه 12 خليف برشما خلافت كنند كه همه از قريش هستند

بركسي پوشيده نيست كه ائمه ي اثنا عشر امامان دوازده گانه ي شيعه هستند از امام علي عليه السلام تا امام مهدي عجل الله .
آيا هيچ كدام از برادران اهل سنت مي توانند دوازده امامي را به جز 12 امام شيعه معرفي كنند كه بعد از پيامبر بودند ؟! در اين حديث مشخص است كه پيامبر چه كساني را خليفه بعد از خود مي داند

اينجا سوالي هم پيش مي آيد كه برخي از اهل سنت مي گويند اگر به عقيده ي شيعيان سه خليفه گناهكارند چرا پيامبر آن ها را رسوا نكرد ؟ Arrow Arrow

مسلم ج 3 ص 1480
كنزالعمال ج3ص67
جامع ترمذي ج 4 ص 458
((( ستكون امراء فتعرفون و تنكرون فمن عرف بري ء و من انكر سلم و لكن من رضي و تابع قالو : افلا نقاتلهم ؟‌قال : لاماصلوا )))

فرمان روايان و امرايي ( پس از من ) مي آيند پس برخي آن ها را مي شناسند و انكارشان مي كنند و اگر كسي آنها را شناخت مبرا شد و در امان ماند ولي برخي آن ها را مي پذيرند و از آنها پيروي مي كنند. سوال شد :‌آيا مي توانيم آن ها را بكشيم ؟ پيامبر فرمود: نه مادامي كه نماز مي خوانند .

مسلم ج 3 ص 23 باب وجوب الانكار المراء
((( لايزال امرالناس ما ضرا ماوليهم اثنا عشر رجلا كلهم من قريش )))

امر مردم به خير نخواهد گذشت مادامي كه 12 نفر بر آنان ولايت داشته باشند كه همه از قريشند

من واقعا در شگفتم از اين احاديث كه علماء اهل سنت چه پاسخي براي آن دارند Question Exclamation Exclamation Exclamation

Covered Diamond
Admin

تعداد پستها : 9
آدرس پستي : ein_mahboob@yahoo.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة